Vishay/Dale SOMC160351R0GEA
SOMC160351R0GEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC160351R0GEA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 16SOIC
Datasheet Download
SOMC160351R0GEA.pdf
Availability of SOMC160351R0GEA
QUANTITY
SOMC160351R0GEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC160351R0GEA
Internal Part NumberEIS-SOMC160351R0GEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSOMC
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC160351R0GEA
Related LinksSOMC160, SOMC160351R0GEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC160351R0GEA Details Description
Related parts for SOMC160351R0GEA
RES CHAS MNT 35 OHM 5% 5W datasheet.pdf
MECHANICAL LUG ALUM 2-14AWG datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.05A 195 MOHM datasheet.pdf
MF BMI RA HDR BANDOLIER V-0 datasheet.pdf
BOARD CLIP EMULATE TAG-CONNECT datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 5A 63VAC/63VDC datasheet.pdf