Spectra Symbol SP-L-0025-103-1%-RH
SP-L-0025-103-1%-RH picture photo
Mfg. Part Number
SP-L-0025-103-1%-RH
Brief Description
SENSOR SOFTPOT 10K OHM 25MM
Datasheet Download
SP-L-0025-103-1%-RH.pdf
Availability of SP-L-0025-103-1%-RH
QUANTITY
SP-L-0025-103-1%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of SP-L-0025-103-1%-RH
Internal Part NumberEIS-SP-L-0025-103-1%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 25.00mm (0 ~ 0.98")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP-L-0025-103-1%-RH
Related LinksSP-L-0025, SP-L-0025-103-1%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
SP-L-0025-103-1%-RH Details Description
Related parts for SP-L-0025-103-1%-RH
CONVERTER DC-DC 1.8V 8A SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 12.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 1A DO204AL datasheet.pdf