Spectra Symbol SP-L-0050-103-3%-RH
SP-L-0050-103-3%-RH picture photo
Mfg. Part Number
SP-L-0050-103-3%-RH
Brief Description
SENSOR SOFTPOT 10K OHM 50MM
Datasheet Download
SP-L-0050-103-3%-RH.pdf
Availability of SP-L-0050-103-3%-RH
QUANTITY
SP-L-0050-103-3%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of SP-L-0050-103-3%-RH
Internal Part NumberEIS-SP-L-0050-103-3%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±3%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP-L-0050-103-3%-RH
Related LinksSP-L-0050, SP-L-0050-103-3%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
SP-L-0050-103-3%-RH Details Description
Related parts for SP-L-0050-103-3%-RH
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 430NH 1.225A 120 MOHM datasheet.pdf
MIKROC PRO USB KEY PIC32 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf