Spectra Symbol SP-L-0500-203-1%-RH
SP-L-0500-203-1%-RH picture photo
Mfg. Part Number
SP-L-0500-203-1%-RH
Brief Description
SENSOR SOFTPOT 20K OHM 500MM
Datasheet Download
SP-L-0500-203-1%-RH.pdf
Availability of SP-L-0500-203-1%-RH
QUANTITY
SP-L-0500-203-1%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of SP-L-0500-203-1%-RH
Internal Part NumberEIS-SP-L-0500-203-1%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 500.00mm (0 ~ 19.68")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance (Ohms)20k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP-L-0500-203-1%-RH
Related LinksSP-L-0500, SP-L-0500-203-1%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
SP-L-0500-203-1%-RH Details Description
Related parts for SP-L-0500-203-1%-RH
IC VREF SERIES 2.5V 8DIP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD 10 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC SMA datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf