Spectra Symbol SP-L-1000-203-1%-RH
SP-L-1000-203-1%-RH picture photo
Mfg. Part Number
SP-L-1000-203-1%-RH
Brief Description
SENSOR SOFTPOT 20K OHM 1000MM
Datasheet Download
SP-L-1000-203-1%-RH.pdf
Availability of SP-L-1000-203-1%-RH
QUANTITY
SP-L-1000-203-1%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of SP-L-1000-203-1%-RH
Internal Part NumberEIS-SP-L-1000-203-1%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 1000.00mm (0 ~ 40.00")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance (Ohms)20k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP-L-1000-203-1%-RH
Related LinksSP-L-1000, SP-L-1000-203-1%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
SP-L-1000-203-1%-RH Details Description
Related parts for SP-L-1000-203-1%-RH
IDC CABLE - MSD40K/MC40G/MCS40K datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 974V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 92POS datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 65MA 34 OHM TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1A PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf