Amphenol Industrial SP06A-22-32S(SR)
SP06A-22-32S(SR) picture photo
Mfg. Part Number
SP06A-22-32S(SR)
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE SKT
Datasheet Download
SP06A-22-32S(SR).pdf
Availability of SP06A-22-32S(SR)
QUANTITY
SP06A-22-32S(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of SP06A-22-32S(SR)
Internal Part NumberEIS-SP06A-22-32S(SR)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP06A-22-32S(SR)
Related LinksSP06A-22, SP06A-22-32S(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP06A-22-32S(SR) Details Description
Related parts for SP06A-22-32S(SR)
CONN HOUSING 24POS .100 DUAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 7.5A SOT-223-4 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 300V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IGBT 600V 65A 290W TO-247 datasheet.pdf