Amphenol Industrial SP06CE-18-32P
SP06CE-18-32P picture photo
Mfg. Part Number
SP06CE-18-32P
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE PIN
Datasheet Download
SP06CE-18-32P.pdf
Availability of SP06CE-18-32P
QUANTITY
SP06CE-18-32P Order Process
Ship out your order
Specifications of SP06CE-18-32P
Internal Part NumberEIS-SP06CE-18-32P
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP06CE-18-32P
Related LinksSP06CE, SP06CE-18-32P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP06CE-18-32P Details Description
Related parts for SP06CE-18-32P
TRANSFRM AUDIO 20K TO 250/1K IMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5.3V 0.15A 5SON datasheet.pdf
DEV KIT PRM123 datasheet.pdf
CABLE 4POS M8 PLUG-SOCKET 1.5M datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.25A 304 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SOD123F datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V JB 1210 datasheet.pdf