Amphenol Industrial SP06CE-22-32P(SR)
SP06CE-22-32P(SR) picture photo
Mfg. Part Number
SP06CE-22-32P(SR)
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE PIN
Datasheet Download
SP06CE-22-32P(SR).pdf
Availability of SP06CE-22-32P(SR)
QUANTITY
SP06CE-22-32P(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of SP06CE-22-32P(SR)
Internal Part NumberEIS-SP06CE-22-32P(SR)
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP06CE-22-32P(SR)
Related LinksSP06CE-2, SP06CE-22-32P(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP06CE-22-32P(SR) Details Description
Related parts for SP06CE-22-32P(SR)
RES SMD 97.6KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 692MA 400 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS INLINE SKT datasheet.pdf