Amphenol Industrial SP06E-14-15S(SR)
SP06E-14-15S(SR) picture photo
Mfg. Part Number
SP06E-14-15S(SR)
Brief Description
CONN PLUG 15POS INLINE SKT
Datasheet Download
SP06E-14-15S(SR).pdf
Availability of SP06E-14-15S(SR)
QUANTITY
SP06E-14-15S(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of SP06E-14-15S(SR)
Internal Part NumberEIS-SP06E-14-15S(SR)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP06E-14-15S(SR)
Related LinksSP06E-14, SP06E-14-15S(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP06E-14-15S(SR) Details Description
Related parts for SP06E-14-15S(SR)
IC TIMING CTRL HUB P4 72-VFQFPN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 70NS 28SOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 34MM datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
GRACE INERTIA HEADER ASSY 6POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf