Amphenol Industrial SP06SE-14-19S
SP06SE-14-19S picture photo
Mfg. Part Number
SP06SE-14-19S
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE SKT
Datasheet Download
SP06SE-14-19S.pdf
Availability of SP06SE-14-19S
QUANTITY
SP06SE-14-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of SP06SE-14-19S
Internal Part NumberEIS-SP06SE-14-19S
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP06SE-14-19S
Related LinksSP06SE, SP06SE-14-19S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SP06SE-14-19S Details Description
Related parts for SP06SE-14-19S
D-SUB CABLE - MFU09K/MC10M/X datasheet.pdf
MAT KIT 3LAYER VINYL BLUE 24X36" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLK GEN/MULT CTRL PORT 10MSOP datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.7KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 5V datasheet.pdf
DIODE AVAL 1A 800V SOD-57 datasheet.pdf
LED ARRAY 6MM 2700K 80CRI 440LM datasheet.pdf