API Delevan SP1008-332J
SP1008-332J picture photo
Mfg. Part Number
SP1008-332J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 477MA 527 MOHM
Datasheet Download
SP1008-332J.pdf
Availability of SP1008-332J
QUANTITY
SP1008-332J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008-332J
Internal Part NumberEIS-SP1008-332J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSP1008
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating465mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)527 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008-332J
Related LinksSP100, SP1008-332J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008-332J Details Description
Related parts for SP1008-332J
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ 2.5" R/A SMA MALE datasheet.pdf
SENSOR PRES 20" H2O DIFF 5V DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CORD 8POS FMALE,RA/MALE 1M 24AWG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8-DIP datasheet.pdf
A22TK-2RL-11-K07 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.0V datasheet.pdf
HEAD MACHINED datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTR 15V 7.5W datasheet.pdf