API Delevan SP1008R-273H
SP1008R-273H picture photo
Mfg. Part Number
SP1008R-273H
Brief Description
FIXED IND 27UH 164MA 4.5 OHM SMD
Datasheet Download
SP1008R-273H.pdf
Availability of SP1008R-273H
QUANTITY
SP1008R-273H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008R-273H
Internal Part NumberEIS-SP1008R-273H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±3%
Current Rating159mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.5 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008R-273H
Related LinksSP1008, SP1008R-273H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008R-273H Details Description
Related parts for SP1008R-273H
IC OTP 256KBIT 70NS 28TSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IGBT 1200V ISOPLUS247 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 1.87M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf