API Delevan SP1008R-331J
SP1008R-331J picture photo
Mfg. Part Number
SP1008R-331J
Brief Description
FIXED IND 330NH 1.05A 108 MOHM
Datasheet Download
SP1008R-331J.pdf
Availability of SP1008R-331J
QUANTITY
SP1008R-331J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008R-331J
Internal Part NumberEIS-SP1008R-331J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±5%
Current Rating1.03A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)108 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008R-331J
Related LinksSP1008, SP1008R-331J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008R-331J Details Description
Related parts for SP1008R-331J
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
TAPE PHOTOGRAPHIC 1" X 60YD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf
CBL USB MICRO A MALE-B MALE 3M datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf