API Delevan SP1008R-331K
SP1008R-331K picture photo
Mfg. Part Number
SP1008R-331K
Brief Description
FIXED IND 330NH 1.05A 108 MOHM
Datasheet Download
SP1008R-331K.pdf
Availability of SP1008R-331K
QUANTITY
SP1008R-331K Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008R-331K
Internal Part NumberEIS-SP1008R-331K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMolded Shielded Surface Mount Power Inductors
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±10%
Current Rating1.03A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)108 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008R-331K
Related LinksSP1008, SP1008R-331K Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008R-331K Details Description
Related parts for SP1008R-331K
RES SMD 3.3 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 80MA 8SON datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf