API Delevan SP1008R-391H
SP1008R-391H picture photo
Mfg. Part Number
SP1008R-391H
Brief Description
FIXED IND 390NH 1.1A 118 MOHM
Datasheet Download
SP1008R-391H.pdf
Availability of SP1008R-391H
QUANTITY
SP1008R-391H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1008R-391H
Internal Part NumberEIS-SP1008R-391H
Material - CoreFerrite
Inductance390nH
Tolerance±3%
Current Rating980mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)118 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1008R-391H
Related LinksSP1008, SP1008R-391H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1008R-391H Details Description
Related parts for SP1008R-391H
FUSE GLASS 700MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 10MA 6MLF datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA SS 2W 1DB 0-6GHZ datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf