API Delevan SP1210-393G
SP1210-393G picture photo
Mfg. Part Number
SP1210-393G
Brief Description
FIXED IND 39UH 212MA 4.6 OHM SMD
Datasheet Download
SP1210-393G.pdf
Availability of SP1210-393G
QUANTITY
SP1210-393G Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210-393G
Internal Part NumberEIS-SP1210-393G
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±2%
Current Rating212mA
Current - Saturation207mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210-393G
Related LinksSP121, SP1210-393G Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210-393G Details Description
Related parts for SP1210-393G
IC EEPROM 1MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
RES 2 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE TIE PLATE #10 SCREW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 100W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23F OLIVE datasheet.pdf
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf