API Delevan SP1210-471J
SP1210-471J picture photo
Mfg. Part Number
SP1210-471J
Brief Description
FIXED IND 470NH 1.44A 100 MOHM
Datasheet Download
SP1210-471J.pdf
Availability of SP1210-471J
QUANTITY
SP1210-471J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210-471J
Internal Part NumberEIS-SP1210-471J
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±5%
Current Rating1.44A
Current - Saturation1.87A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210-471J
Related LinksSP121, SP1210-471J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210-471J Details Description
Related parts for SP1210-471J
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 3V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 5.1A 19 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADR 1.27MM 14POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RFCBL SMA FM BKD MMCX ML RA 24" datasheet.pdf