API Delevan SP1210-683H
SP1210-683H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210-683H
Brief Description
FIXED IND 68UH 185MA 6.1 OHM SMD
Datasheet Download
SP1210-683H.pdf
Availability of SP1210-683H
QUANTITY
SP1210-683H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210-683H
Internal Part NumberEIS-SP1210-683H
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±3%
Current Rating185mA
Current - Saturation157mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)6.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210-683H
Related LinksSP121, SP1210-683H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210-683H Details Description
Related parts for SP1210-683H
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 2% 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
MCU 8BIT 4KB FLASH 20-UFQFPN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.0V 3-USP datasheet.pdf