API Delevan SP1210R-123H
SP1210R-123H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-123H
Brief Description
FIXED IND 12UH 400MA 1.3 OHM SMD
Datasheet Download
SP1210R-123H.pdf
Availability of SP1210R-123H
QUANTITY
SP1210R-123H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-123H
Internal Part NumberEIS-SP1210R-123H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±3%
Current Rating400mA
Current - Saturation375mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-123H
Related LinksSP1210, SP1210R-123H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-123H Details Description
Related parts for SP1210R-123H
IC MOTOR DRIVER PAR 24EMP datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.38V 6-UDFN datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-120V datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CML HIGH 50PPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC A VFN datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10"L X 24"W datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.15A SOT-353 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf