API Delevan SP1210R-182J
SP1210R-182J picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-182J
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 1.03A 195 MOHM
Datasheet Download
SP1210R-182J.pdf
Availability of SP1210R-182J
QUANTITY
SP1210R-182J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-182J
Internal Part NumberEIS-SP1210R-182J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance1.8µH
Tolerance±5%
Current Rating1.03A
Current - Saturation965mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)195 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-182J
Related LinksSP1210, SP1210R-182J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-182J Details Description
Related parts for SP1210R-182J
RES ARRAY 2 RES 62K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.6V TO-92 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 775MA 160 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf