API Delevan SP1210R-334K
SP1210R-334K picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-334K
Brief Description
FIXED IND 330UH 88MA 26.8 OHM
Datasheet Download
SP1210R-334K.pdf
Availability of SP1210R-334K
QUANTITY
SP1210R-334K Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-334K
Internal Part NumberEIS-SP1210R-334K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMolded Shielded Surface Mount Power Inductors
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSP1210R
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating88mA
Current - Saturation71mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)26.8 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-334K
Related LinksSP1210, SP1210R-334K Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-334K Details Description
Related parts for SP1210R-334K
IC CONTROLLR LI-ION 4.2V 8-MSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 120KBPS SD 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERMINAL SCREW METRIC HORZ BLU datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT PINS datasheet.pdf