API Delevan SP1210R-392H
SP1210R-392H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-392H
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 665MA 470 MOHM
Datasheet Download
SP1210R-392H.pdf
Availability of SP1210R-392H
QUANTITY
SP1210R-392H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-392H
Internal Part NumberEIS-SP1210R-392H
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±3%
Current Rating665mA
Current - Saturation665mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)470 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-392H
Related LinksSP1210, SP1210R-392H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-392H Details Description
Related parts for SP1210R-392H
CONN BACKSHELL DB15 STR BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC POST AMP CML LP LIMIT 10-MSOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
MKP 3.3UF 5% 1000VDC DRAWING T4 datasheet.pdf