API Delevan SP1210R-393K
SP1210R-393K picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-393K
Brief Description
FIXED IND 39UH 212MA 4.6 OHM SMD
Datasheet Download
SP1210R-393K.pdf
Availability of SP1210R-393K
QUANTITY
SP1210R-393K Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-393K
Internal Part NumberEIS-SP1210R-393K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMolded Shielded Surface Mount Power Inductors
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±10%
Current Rating212mA
Current - Saturation207mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-393K
Related LinksSP1210, SP1210R-393K Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-393K Details Description
Related parts for SP1210R-393K
IC DAC 14-BIT 130MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS DUAL MINI-FIT datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SIM S7/400 FB40 3M CBL ASSY datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER SOIC TO 14DIP 0.3 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB10 M25 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead datasheet.pdf