API Delevan SP1210R-471H
SP1210R-471H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-471H
Brief Description
FIXED IND 470NH 1.44A 100 MOHM
Datasheet Download
SP1210R-471H.pdf
Availability of SP1210R-471H
QUANTITY
SP1210R-471H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-471H
Internal Part NumberEIS-SP1210R-471H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±3%
Current Rating1.44A
Current - Saturation1.87A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-471H
Related LinksSP1210, SP1210R-471H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-471H Details Description
Related parts for SP1210R-471H
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 6.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 8A SYNC 20WLP datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.5MM WHITE datasheet.pdf
ALL IN ONE LIGHTPIX VISUAL FIELD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23 datasheet.pdf