API Delevan SP1210R-683H
SP1210R-683H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-683H
Brief Description
FIXED IND 68UH 185MA 6.1 OHM SMD
Datasheet Download
SP1210R-683H.pdf
Availability of SP1210R-683H
QUANTITY
SP1210R-683H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-683H
Internal Part NumberEIS-SP1210R-683H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±3%
Current Rating185mA
Current - Saturation157mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)6.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-683H
Related LinksSP1210, SP1210R-683H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-683H Details Description
Related parts for SP1210R-683H
IC OPAMP CHOPPER 200KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
IGBT 900V 40A 100W ISOPLUS247 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE MOD 800A 700V BLADE datasheet.pdf
CONN RCPT 20 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
LAMP G-3 1/2 INCAND BAY 10PK datasheet.pdf
RES 205 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf