API Delevan SP1210R-822K
SP1210R-822K picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-822K
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 487MA 880 MOHM
Datasheet Download
SP1210R-822K.pdf
Availability of SP1210R-822K
QUANTITY
SP1210R-822K Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-822K
Internal Part NumberEIS-SP1210R-822K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMolded Shielded Surface Mount Power Inductors
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating487mA
Current - Saturation454mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)880 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-822K
Related LinksSP1210, SP1210R-822K Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-822K Details Description
Related parts for SP1210R-822K
DIODE SCHOTTKY 35V 16A TO220AC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC 18BIT FET BUS-EXCH SW 48TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE FST 1KVDC PCB MNT SOLAR 15A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.7A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM PLUG 50MM HORIZSNAP MT 9C datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 480MA 380 MOHM datasheet.pdf