API Delevan SP1812-223H
SP1812-223H picture photo
Mfg. Part Number
SP1812-223H
Brief Description
FIXED IND 22UH 509MA 750 MOHM
Datasheet Download
SP1812-223H.pdf
Availability of SP1812-223H
QUANTITY
SP1812-223H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812-223H
Internal Part NumberEIS-SP1812-223H
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±3%
Current Rating509mA
Current - Saturation438mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)750 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812-223H
Related LinksSP181, SP1812-223H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812-223H Details Description
Related parts for SP1812-223H
FIXED IND 150UH 280MA 2.18 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INSUL. PUNCH 499435 datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 3POS STR PLUG-R/A SCKT .3M datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO-214AA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf