API Delevan SP1812-273J
SP1812-273J picture photo
Mfg. Part Number
SP1812-273J
Brief Description
FIXED IND 27UH 430MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
SP1812-273J.pdf
Availability of SP1812-273J
QUANTITY
SP1812-273J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812-273J
Internal Part NumberEIS-SP1812-273J
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±5%
Current Rating430mA
Current - Saturation400mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812-273J
Related LinksSP181, SP1812-273J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812-273J Details Description
Related parts for SP1812-273J
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.5V 3W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
SHUNT ASSEMBLY JCASE datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 6DFN datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf