API Delevan SP1812-333H
SP1812-333H picture photo
Mfg. Part Number
SP1812-333H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD
Datasheet Download
SP1812-333H.pdf
Availability of SP1812-333H
QUANTITY
SP1812-333H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812-333H
Internal Part NumberEIS-SP1812-333H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSP1812
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±3%
Current Rating408mA
Current - Saturation359mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812-333H
Related LinksSP181, SP1812-333H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812-333H Details Description
Related parts for SP1812-333H
FINGER GUARD 120MM PLASTIC THIN datasheet.pdf
IC PRESET UP/DWN COUNTER 16SO datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CA 62.5/125 LDDZP SCDUP SCDUP datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 50MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf