API Delevan SP1812-333H
SP1812-333H picture photo
Mfg. Part Number
SP1812-333H
Brief Description
FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD
Datasheet Download
SP1812-333H.pdf
Availability of SP1812-333H
QUANTITY
SP1812-333H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812-333H
Internal Part NumberEIS-SP1812-333H
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±3%
Current Rating408mA
Current - Saturation359mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812-333H
Related LinksSP181, SP1812-333H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812-333H Details Description
Related parts for SP1812-333H
IC REG LDO 5.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 56POS R/A datasheet.pdf
VARISTOR 545V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 379 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf