API Delevan SP1812-393J
SP1812-393J picture photo
Mfg. Part Number
SP1812-393J
Brief Description
FIXED IND 39UH 354MA 1.6 OHM SMD
Datasheet Download
SP1812-393J.pdf
Availability of SP1812-393J
QUANTITY
SP1812-393J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812-393J
Internal Part NumberEIS-SP1812-393J
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±5%
Current Rating354mA
Current - Saturation332mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812-393J
Related LinksSP181, SP1812-393J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812-393J Details Description
Related parts for SP1812-393J
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CENTER INSERTION BLADE datasheet.pdf
RES 165 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC DO-214AC datasheet.pdf
SPRING,EXTENSION datasheet.pdf
97-5105-16-11P datasheet.pdf
DUAL 30V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf