API Delevan SP1812R-332G
SP1812R-332G picture photo
Mfg. Part Number
SP1812R-332G
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.06A 180 MOHM
Datasheet Download
SP1812R-332G.pdf
Availability of SP1812R-332G
QUANTITY
SP1812R-332G Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812R-332G
Internal Part NumberEIS-SP1812R-332G
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±2%
Current Rating1.06A
Current - Saturation1.15A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812R-332G
Related LinksSP1812, SP1812R-332G Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812R-332G Details Description
Related parts for SP1812R-332G
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 7POS 30AU datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 4B 16DIP datasheet.pdf
ADAPTER RS 232 DSUB 9F-25M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 302K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 250K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf