API Delevan SP1812R-333J
SP1812R-333J picture photo
Mfg. Part Number
SP1812R-333J
Brief Description
FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD
Datasheet Download
SP1812R-333J.pdf
Availability of SP1812R-333J
QUANTITY
SP1812R-333J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812R-333J
Internal Part NumberEIS-SP1812R-333J
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±5%
Current Rating408mA
Current - Saturation359mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812R-333J
Related LinksSP1812, SP1812R-333J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812R-333J Details Description
Related parts for SP1812R-333J
THERMISTOR NTC 150K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
LED PANEL NEON DATALITE CLR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf