API Delevan SP1812R-393K
SP1812R-393K picture photo
Mfg. Part Number
SP1812R-393K
Brief Description
FIXED IND 39UH 354MA 1.6 OHM SMD
Datasheet Download
SP1812R-393K.pdf
Availability of SP1812R-393K
QUANTITY
SP1812R-393K Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812R-393K
Internal Part NumberEIS-SP1812R-393K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMolded Shielded Surface Mount Power Inductors
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±10%
Current Rating354mA
Current - Saturation332mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812R-393K
Related LinksSP1812, SP1812R-393K Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812R-393K Details Description
Related parts for SP1812R-393K
CONN FFC TOP 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 3.4A 240 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 1.65MM datasheet.pdf
RES 0.487 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
RES 29K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAT5E PATCH CABLE, FTP datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT PINS datasheet.pdf