Aavid Thermalloy SPARS-CM012-001
SPARS-CM012-001 picture photo
Mfg. Part Number
SPARS-CM012-001
Manufacturer
Product Category
LED Thermal Products
Brief Description
SYNJET ZFLOW 65 PWM 12V
Datasheet Download
SPARS-CM012-001.pdf
Availability of SPARS-CM012-001
QUANTITY
SPARS-CM012-001 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPARS-CM012-001
Internal Part NumberEIS-SPARS-CM012-001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSynJet® PWM or CVC Control
SynJet Power Supply Connections, ON-OFF Sequence
Product Training ModulesSynjet® Coolers for Use in LED Lighting
Design ResourcesSynJet PAR20 Design Guide
SynJet PAR20 Assembly Guide
Lighting Product Selector
Featured ProductUniversal Par30 Heatsink
PCN Design/SpecificationSynJet ZFlow Logo 04/May/2012
Standard Package252
Category Optoelectronics
FamilyLED Thermal Products
SeriesSynJet®
PackagingTray
TypeActive Cooling
For Use With/Related ProductsPAR, Spotlights
ShapeRound
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPARS-CM012-001
Related LinksSPARS-C, SPARS-CM012-001 Datasheet, Aavid Thermalloy Distributor
SPARS-CM012-001 Details Description
Related parts for SPARS-CM012-001
RES SMD 16.2OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5.9V 75MA SNT6A datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 400-420MHZ BN CONN datasheet.pdf
RES 3K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf