Aavid Thermalloy SPARS-CM012-002
SPARS-CM012-002 picture photo
Mfg. Part Number
SPARS-CM012-002
Manufacturer
Product Category
LED Thermal Products
Brief Description
SYNJET ZFLOW 65 LEVEL SELECT 12V
Datasheet Download
SPARS-CM012-002.pdf
Availability of SPARS-CM012-002
QUANTITY
SPARS-CM012-002 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPARS-CM012-002
Internal Part NumberEIS-SPARS-CM012-002
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSynJet® PWM or CVC Control
SynJet Power Supply Connections, ON-OFF Sequence
Product Training ModulesSynjet® Coolers for Use in LED Lighting
Design ResourcesSynJet PAR25 Design Guide
SynJet PAR25 Assembly Guide
Lighting Product Selector
Featured ProductUniversal Par30 Heatsink
PCN Design/SpecificationSynJet ZFlow Logo 04/May/2012
Standard Package252
Category Optoelectronics
FamilyLED Thermal Products
SeriesSynJet®
PackagingTray
TypeActive Cooling
For Use With/Related ProductsPAR, Spotlights
ShapeRound
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPARS-CM012-002
Related LinksSPARS-C, SPARS-CM012-002 Datasheet, Aavid Thermalloy Distributor
SPARS-CM012-002 Details Description
Related parts for SPARS-CM012-002
IC REG LDO 5V 1.5A SOT223-5 datasheet.pdf
CABLE 3POS .100 JUMPER 2 INCHES datasheet.pdf
BERGSTIK STRAIGHT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 280MA SOT-323 datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 8A 12.4 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 176TQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 597 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf