ST SPC560P34L1BEAAR
SPC560P34L1BEAAR picture photo
Mfg. Part Number
SPC560P34L1BEAAR
Brief Description
IC MCU 192KB FLASH 64MHZ 64LQFP
Datasheet Download
SPC560P34L1BEAAR.pdf
Availability of SPC560P34L1BEAAR
QUANTITY
SPC560P34L1BEAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SPC560P34L1BEAAR
Internal Part NumberEIS-SPC560P34L1BEAAR
Standard Package1,000
SeriesSPC56
PackagingTape & Reel (TR)
Core Processore200z0h
Core Size32-Bit
Speed64MHz
ConnectivityCAN, LIN, SPI, UART/USART
PeripheralsDMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O37
Program Memory Size192KB (192K x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size-
RAM Size12K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)4.5 V ~ 5.5 V
Data ConvertersA/D 16x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-LQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPC560P34L1BEAAR
Related LinksSPC560P3, SPC560P34L1BEAAR Datasheet, ST Distributor
SPC560P34L1BEAAR Details Description
Related parts for SPC560P34L1BEAAR
IC MULTIPLEXER 8X1 20DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 STR TIN datasheet.pdf
CAP MICA 1000PF 1% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC HALL SWITCH CMOS 3-DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 62PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
16POS SIL HORIZONTAL PIN HEADER datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf