API Delevan SPD125-154M
SPD125-154M picture photo
Mfg. Part Number
SPD125-154M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 1A 300 MOHM SMD
Datasheet Download
SPD125-154M.pdf
Availability of SPD125-154M
QUANTITY
SPD125-154M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD125-154M
Internal Part NumberEIS-SPD125-154M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSPD125
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD125-154M
Related LinksSPD12, SPD125-154M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD125-154M Details Description
Related parts for SPD125-154M
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 1.25MM SMD GOLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM 6-SNB datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 11.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 33K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS WALL MNT SKT datasheet.pdf