API Delevan SPD125R-334M
SPD125R-334M picture photo
Mfg. Part Number
SPD125R-334M
Brief Description
FIXED IND 330UH 700MA 600 MOHM
Datasheet Download
SPD125R-334M.pdf
Availability of SPD125R-334M
QUANTITY
SPD125R-334M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD125R-334M
Internal Part NumberEIS-SPD125R-334M
FamilyFixed Inductors
SeriesSPD125R
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD125R-334M
Related LinksSPD125, SPD125R-334M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD125R-334M Details Description
Related parts for SPD125R-334M
FUSE BOARD MOUNT 10A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS MALE DIP GOLD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLIP SNWV SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 48MINIBGA datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISED RCKR SLD 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf