API Delevan SPD127-824M
SPD127-824M picture photo
Mfg. Part Number
SPD127-824M
Brief Description
FIXED IND 820UH 650MA 1.4 OHM
Datasheet Download
SPD127-824M.pdf
Availability of SPD127-824M
QUANTITY
SPD127-824M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD127-824M
Internal Part NumberEIS-SPD127-824M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyFixed Inductors
SeriesSPD127
Material - CoreFerrite
Inductance820µH
Tolerance±20%
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD127-824M
Related LinksSPD12, SPD127-824M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD127-824M Details Description
Related parts for SPD127-824M
CAP CER 220PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC USB HUB CTRLR 4PORT 56VQFN datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 5V 4DSBGA datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.6A SYNC SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 50K OHM 0.01% 0.3W 2010 datasheet.pdf