API Delevan SPD62-184M
SPD62-184M picture photo
Mfg. Part Number
SPD62-184M
Brief Description
FIXED IND 180UH 350MA 2.1 OHM
Datasheet Download
SPD62-184M.pdf
Availability of SPD62-184M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SPD62-184M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD62-184M
Internal Part NumberEIS-SPD62-184M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreFerrite
Inductance180µH
Tolerance±20%
Current Rating350mA
Current - Saturation350mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD62-184M
Related LinksSPD62, SPD62-184M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD62-184M Details Description
Related parts for SPD62-184M
IC REG LDO 7V 50MA 3HSIP datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN JAM NUT FOR BNC JACKS datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC TERM datasheet.pdf
MICRO 15C S 12" YEL FLOAT NI datasheet.pdf