API Delevan SPD62-224M
SPD62-224M picture photo
Mfg. Part Number
SPD62-224M
Brief Description
FIXED IND 220UH 320MA 2.2 OHM
Datasheet Download
SPD62-224M.pdf
Availability of SPD62-224M
QUANTITY
SPD62-224M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD62-224M
Internal Part NumberEIS-SPD62-224M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±20%
Current Rating320mA
Current - Saturation320mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD62-224M
Related LinksSPD62, SPD62-224M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD62-224M Details Description
Related parts for SPD62-224M
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC 8051 MCU FLASH 128K 64TQFP datasheet.pdf
EVALUATION BOARD ISL6413 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 3V 20% 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
LIGHT PIPE 2.5 MM TRI LEVEL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CORD PWR MALE TO OPEN END .5M datasheet.pdf
RES 274 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf