API Delevan SPD74R-154M
SPD74R-154M picture photo
Mfg. Part Number
SPD74R-154M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 700MA 880 MOHM
Datasheet Download
SPD74R-154M.pdf
Availability of SPD74R-154M
QUANTITY
SPD74R-154M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD74R-154M
Internal Part NumberEIS-SPD74R-154M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSPD74R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)880 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD74R-154M
Related LinksSPD74, SPD74R-154M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD74R-154M Details Description
Related parts for SPD74R-154M
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 22POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GL/W SN/PB datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
THERMOEL ASSY DIRECT-LIQUID 2.7A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
IC REG BST ADJ 2.5A SYNC 12MSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ datasheet.pdf
FILT DSUB 37POS M-F ADPTR datasheet.pdf