Samsung Semiconductor, Inc. SPHWW1HDNE28YHU33M
SPHWW1HDNE28YHU33M picture photo
Mfg. Part Number
SPHWW1HDNE28YHU33M
Brief Description
LED COB WHT 3500K 3STEP 95CRI
Datasheet Download
SPHWW1HDNE28YHU33M.pdf
Availability of SPHWW1HDNE28YHU33M
QUANTITY
SPHWW1HDNE28YHU33M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPHWW1HDNE28YHU33M
Internal Part NumberEIS-SPHWW1HDNE28YHU33M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package300
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesLC040B
Packaging-
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test4445 lm (Typ)
Current - Test1.08A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35.5V
Lumens/Watt @ Current - Test116 lm/W
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension-
Height-
Light Emitting Surface (LES)17.00mm Diameter
Lens Type-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPHWW1HDNE28YHU33M
Related LinksSPHWW1HDN, SPHWW1HDNE28YHU33M Datasheet, Samsung Semiconductor, Inc. Distributor
SPHWW1HDNE28YHU33M Details Description
Related parts for SPHWW1HDNE28YHU33M
IC SWITCH QUAD 1X1 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
IC FPGA 604 I/O 1152BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 737 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 33MA 23 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf