Bergquist SPK10-0.006-00-104
SPK10-0.006-00-104 picture photo
Mfg. Part Number
SPK10-0.006-00-104
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD TO-247 .006" K10
Datasheet Download
SPK10-0.006-00-104.pdf
Availability of SPK10-0.006-00-104
QUANTITY
SPK10-0.006-00-104 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPK10-0.006-00-104
Internal Part NumberEIS-SPK10-0.006-00-104
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSil-Pad Metric Configurations
MSDS Material Safety DatasheetSil-Pad K10 MSDS
RoHS InformationSil-Pad K-10 Material Report
Featured ProductSil-Pad® K-10
Standard Package100
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesSil-Pad® K-10
UsageTO-218, TO-220, TO-247
ShapeRectangle
Outline25.40mm x 19.05mm
Thickness0.0060" (0.152mm)
MaterialSilicone Rubber
Adhesive-
Backing, CarrierPolyimide
ColorBeige
Thermal Resistivity0.41°C/W
Thermal Conductivity1.3 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPK10-0.006-00-104
Related LinksSPK10-0.0, SPK10-0.006-00-104 Datasheet, Bergquist Distributor
SPK10-0.006-00-104 Details Description
Related parts for SPK10-0.006-00-104
IC LINE INTERFACE SLIC PLCC-28 datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 24VIN 12VOUT DIP24 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
KEYING PROFILE RED datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 28MLF datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf