Bergquist SPK10-0.006-00-11.512
SPK10-0.006-00-11.512 picture photo
Mfg. Part Number
SPK10-0.006-00-11.512
Brief Description
THERMAL PAD 11.5X12" 0.006" K10
Datasheet Download
SPK10-0.006-00-11.512.pdf
Availability of SPK10-0.006-00-11.512
QUANTITY
SPK10-0.006-00-11.512 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPK10-0.006-00-11.512
Internal Part NumberEIS-SPK10-0.006-00-11.512
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesSil-Pad® K-10
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline292.10mm x 304.80mm
Thickness0.0060" (0.152mm)
ColorBeige
Thermal Resistivity0.41°C/W
Thermal Conductivity1.3 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPK10-0.006-00-11.512
Related LinksSPK10-0.00, SPK10-0.006-00-11.512 Datasheet, Bergquist Distributor
SPK10-0.006-00-11.512 Details Description
Related parts for SPK10-0.006-00-11.512
HOOK-UP STRND 10AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
LED PANEL IND RED/GRN SNAP-IN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 300V TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf