Bergquist SPK10-0.006-00-30
SPK10-0.006-00-30 picture photo
Mfg. Part Number
SPK10-0.006-00-30
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD TO-3 .006" K10
Datasheet Download
SPK10-0.006-00-30.pdf
Availability of SPK10-0.006-00-30
QUANTITY
SPK10-0.006-00-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPK10-0.006-00-30
Internal Part NumberEIS-SPK10-0.006-00-30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSil-Pad Metric Configurations
MSDS Material Safety DatasheetSil-Pad K10 MSDS
RoHS InformationSil-Pad K-10 Material Report
Featured ProductSil-Pad® K-10
Standard Package100
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesSil-Pad® K-10
UsageTO-3, TO-66
ShapeRhombus
Outline31.75mm x 17.78mm
Thickness0.0060" (0.152mm)
MaterialSilicone Rubber
Adhesive-
Backing, CarrierPolyimide
ColorBeige
Thermal Resistivity0.41°C/W
Thermal Conductivity1.3 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPK10-0.006-00-30
Related LinksSPK10-0., SPK10-0.006-00-30 Datasheet, Bergquist Distributor
SPK10-0.006-00-30 Details Description
Related parts for SPK10-0.006-00-30
ULTRASONIC SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64VFQFN datasheet.pdf
37 POS HOOD C/W 4-40SCREWLOCK datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
BOX S STEEL 35.98"L X 24.02"W datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 16POS datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf