Bergquist SPK10-0.006-00-86
SPK10-0.006-00-86 picture photo
Mfg. Part Number
SPK10-0.006-00-86
Brief Description
THERM PAD TO-3 4LEAD .006" K10
Datasheet Download
SPK10-0.006-00-86.pdf
Availability of SPK10-0.006-00-86
QUANTITY
SPK10-0.006-00-86 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPK10-0.006-00-86
Internal Part NumberEIS-SPK10-0.006-00-86
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSil-Pad Metric Configurations
MSDS Material Safety DatasheetSil-Pad K10 MSDS
RoHS InformationSil-Pad K-10 Material Report
Featured ProductSil-Pad® K-10
Standard Package100
SeriesSil-Pad® K-10
UsageTO-3
ShapeRhombus
Outline39.62mm x 26.67mm
Thickness0.0060" (0.152mm)
ColorBeige
Thermal Resistivity0.41°C/W
Thermal Conductivity1.3 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPK10-0.006-00-86
Related LinksSPK10-0., SPK10-0.006-00-86 Datasheet, Bergquist Distributor
SPK10-0.006-00-86 Details Description
Related parts for SPK10-0.006-00-86
IC ADC 8CH 10BIT 133KHZ 20-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
DISCRETE RF FET datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS 1.27MM R/A SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 23POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 216V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf