TDK Corporation SPM3015T-1R0M-CA
SPM3015T-1R0M-CA picture photo
Mfg. Part Number
SPM3015T-1R0M-CA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 3.5A 52.9 MOHM SMD
Datasheet Download
SPM3015T-1R0M-CA.pdf
Availability of SPM3015T-1R0M-CA
QUANTITY
SPM3015T-1R0M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of SPM3015T-1R0M-CA
Internal Part NumberEIS-SPM3015T-1R0M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSPM3015-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating3.5A
Current - Saturation5.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)52.9 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPM3015T-1R0M-CA
Related LinksSPM3015T, SPM3015T-1R0M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
SPM3015T-1R0M-CA Details Description
Related parts for SPM3015T-1R0M-CA
EMITTER IR 880NM 100MA SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SNAP LINK SERIAL ADAPTER RS485 datasheet.pdf
XW2R I/O TB SPRNG 60PT GENERAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 108POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
DSUB PIN COAX CRMP R/A 50O G50 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 2.77A 54 MOHM datasheet.pdf