TDK Corporation SPM5015T-2R2M
SPM5015T-2R2M picture photo
Mfg. Part Number
SPM5015T-2R2M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 4.3A 49.5 MOHM
Datasheet Download
SPM5015T-2R2M.pdf
Availability of SPM5015T-2R2M
QUANTITY
SPM5015T-2R2M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPM5015T-2R2M
Internal Part NumberEIS-SPM5015T-2R2M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSPM Series Power Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSPM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating4.3A
Current - Saturation3.9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)49.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPM5015T-2R2M
Related LinksSPM501, SPM5015T-2R2M Datasheet, TDK Corporation Distributor
SPM5015T-2R2M Details Description
Related parts for SPM5015T-2R2M
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16SSOP datasheet.pdf
IC RS-232 DRIVER/REC 20-SSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 800V 12A TO-3P datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 GRN/X/GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
JUMPER PLUG 16POS DOUBLE ROW datasheet.pdf